You are currently viewing Oslávte štýlovo Deň sv. Patrika

Oslávte štýlovo Deň sv. Patrika

Deň svätého Patrika je slávnostný deň, ktorý sa oslavuje v Írsku a mnohých ďalších krajinách po celom svete. Je to deň, keď sa ľudia obliekajú do zelenej, pijú pivo a oslavujú írsku kultúru. Pokiaľ plánujete oslavu tohto dňa, skúste si ju urobiť štýlovú a nezabudnuteľnú. Tu je pár tipov, oslávte štýlovo Deň sv. Patrika.

Oblečte sa do zelenej

Zelená je tradičnou farbou pre Deň svätého Patrika, takže si skúste obliecť niečo v tejto farbe. Môžete si zaobstarať zelené tričko, klobúk, alebo dokonca celý kostým. Pokiaľ chcete byť naozaj štýloví, skúste si na tváre nanesením maľbu s írskou vlajkou.

Pite pivo

Pivo je ďalšia tradičná súčasť osláv Deň svätého Patrika. Ak ste fanúšikovia piva, môžete si kúpiť pivo z Írska, alebo si vyskúšať nejaké írske pivo, ako napríklad Guinness. Ak sa chcete zabaviť, skúste si urobiť pivnú degustáciu a zistiť, ktoré írske pivo je najlepšie.

Dajte si tradičnú írsku večeru

Tradičné írske jedlá ako je hovädzí guláš alebo Corned Beef and Cabbage môžu byť skvelým spôsobom, ako si oslavu oživiť. Pokiaľ neviete, ako tieto pokrmy pripraviť, nájdite nejaký recept na internete alebo si ich objednajte v írskej reštaurácii.

Počúvajte írsku hudbu

Hudba je ďalšia tradičná súčasť osláv Deň svätého Patrika. Skúste si vypočuť nejakú írsku hudbu, ako napríklad U2, The Dubliners alebo Enya. Pokiaľ máte radi tradičnú írsku hudbu, skúste si nájsť nejaký koncert alebo festival v okolí.

Dajte si írsku whisky

Pokiaľ ste fanúšikmi tvrdého alkoholu, určite si nechajte ujsť ochutnávku írskej whisky. Aj keď sa nejedná o tradičný nápoj na oslavu Deň svätého Patrika, írska whisky je rovnako ako írske pivo neodmysliteľnou súčasťou írskej kultúry. Môžete si vyskúšať nejakú z populárnych značiek, ako sú Jameson, Bushmills alebo Tullamore Dew. Či už si dáte whisky s ľadom alebo čistú, určite si vychutnáte jej unikátnu chuť.

Učte sa tradičné írske tance

Ak máte radi tance, skúste si zatancovať tradičné írske tance ako sú jig, reel alebo hornpipe. Tieto tance sú súčasťou írskej kultúry už mnoho rokov a určite vám pomôžu udržať náladu na oslave Deň svätého Patrika.

Oslava Deň svätého Patrika môže byť skvelým spôsobom, ako si užiť deň plný zábavy a írskej kultúry.

Pridaj komentár